Servery

Server je srdcem počítačové sítě. Pro sítě s počítači běžícími pod operačním systémem MS Windows je nejčastěji vhodným řešením Windows Server. Na výkonném stroji je nainstalován samotný software, jehož přínosy jsou uvedeny níže:


    Osm důvodů, proč potřebujete server (zdroj: www.microsoft.com)
  • Chaos změníte v pořádek. Díky tomu, že data budete centrálně ukládat na serveru, získáte lepší kontrolu nad informacemi důležitými pro vaše podnikání. To vám významně usnadní sdílení souborů a jiných dat mezi více počítači i přenášení dat z jednoho počítače do druhého.
  • Díky snadnějšímu vytváření záloh budou vaše data lépe chráněná.
  • Ve firmě nastavíte možnost lepší spolupráce. V síti se serverem je obecně sdílení dat snazší. Například pomocí služby SharePoint vybudujete firemní intranetový portál s přehledným uživatelským rozhraním, jehož prostřednictvím snadno uspořádáte a společně pak sdílíte informace. Server je také nezbytný, pokud chcete na více počítačích používat podnikové aplikace, například účetní software.
  • Máte možnost spolupracovat s uživateli na cestách. Servery umožňují oprávněným pracovníkům nacházejícím se mimo firmu získat vzdálený přístup k firemní síti. Data tak mohou sdílet i zaměstnanci na služební cestě, na cestě do práce či z práce nebo pracující z domova či v jiné pobočce. Díky funkci Vzdálené webové pracoviště mohou uživatelé serveru získat přístup k datům na serveru prostřednictvím internetu.
  • Můžete sdílet vysokorychlostní přístup k internetu
  • Můžete rychleji a snadněji instalovat nové počítače, přidávat uživatele a implementovat nové aplikace. Očekáváte, že vaše firma poroste? Jestliže budete spravovat data z centrálního umístění, máte možnost lepší koordinace přidávání nových počítačů, licencí na stávající software a nových softwarových aplikací. Usnadníte si také implementaci antivirového softwaru a dalších bezpečnostních aplikací.
  • Získáte vyšší výpočetní výkon. Server několikanásobně zvýší kapacitu vaší sítě. Dovolí vám ukládat na něj velké objemy dat a umožní vám snížit využití paměti jednotlivých počítačů, díky čemuž se zvýší jejich výkon.
  • Vaše firma bude působit profesionálněji a získáte možnost lepšího propojení se svými zákazníky. Díky serverovému poštovnímu softwaru budete používat množství potřebných mailových schránek na vaší firemní doméně.